Manevi Bakım Araştırma, Geliştirme ve Uygulama Merkezi Kurucuları

 

YRD. DOÇ. DR. SAADETTİN ÖZDEMİR

1966 yılında Korkuteli’ne bağlı, Esenyurt Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. 1975 yılında Antalya İmam Hatip Lisesinde başladığı Ortaöğrenim tahsilini 1982 yılında yine aynı lisede tamamladı.

1982 yılında Erciyes Üniversitesi, İlâhiyat Fakültesini kazandı. Bu Fakülteden 1987 yılında mezun oldu. Aynı yıl girmiş olduğu Öğretmenlik Yeterlilik sınavını kazandı ve Erzurum Endüstri Meslek Lisesi’ne Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni olarak tayin edildi. 2 yıl bu okulda görev yaptıktan sonra Erzurum Merkezde yeni açılan Sabancı Ortaokulu’na atandı.

1990 da Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalında başlamış olduğu Yüksek Lisans öğrenimini 1992 de tamamladı. 1993 de Kumluca İmam Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenliğine tayin edildi.

1993 de SDÜ İlâhiyat Fakültesi’nin Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Din Eğitimi Anabilim Dalında açmış olduğu Araştırma Görevliliği sınavını kazandı ve aynı yıl bu göreve başladı.

1994 de Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Felsefe ve Din Bilimleri (Din Eğitimi) Anabilim Dalında Doktora’ya başladı. “Korunmaya Muhtaç Gençlerin Din Öğretimi İhtiyaçları” adıyla hazırlamış olduğu Doktora Tezini savunarak Aralık 1999 da Doktor ünvanını aldı.

09.02.2001 tarihinde SDÜ İlâhiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Din Eğitimi Anabilim Dalında Yardımcı Doçentliğe atandı. Halen bu görevine devam etmektedir.